گریس چیست

گریس نامی است که اغلب در کنار روانکار آن را می‌شنویم. گریس از متشقات نفتی محسوب می‌شود که گرانروی زیادی دارد و در دمای محیط به صورت نیمه جامد یا جامد می‌باشد. این مدل گریس‌ها بر اساس میزان گرانروی آن‌ها به ۹ دسته یا گرید طبقه بندی می‌گرندن که نام گذاری کردن هر کدام از آن‌ها ۶ گروه اطلاعاتی را دربر دارد که با حروف و اعداد مشخص می‌گردند.

 

آشنایی با گریس

گریس از ترکیب غلیظ کننده ای یا صابون فلزی با روانساز تولید می‌شود که غلط کننده‌ هیدروکربن‌هایی محسوب می‌شوند که معمولا دارای ۵۰ تا ۶۰ حتی بیشتر از ۸۰ اتم کربن دارند؛ در صورتی که هیدروکربن‌هایی که واسه روغن به کار می‌روند بیشتر از ۳۰ اتم کربن هم داخل آن‌ها نیست. از طرفی برای تهیه کردن گریس باید بگوییم که ابتدا باید صابون فلزی مورد نیاز از ترکیب آمینو آسید و قلیای فلزی را تهیه کرد و پس از آن با استفاده از دستگاه مخصوص، روانساز را به آن بیافزایید. بعضی از مدل‌های این ماده صابون فلزی ندارند و از خاک معدنی بنتونیت استفاده می‌کنند. این مشتق نفتی برای روانکاری کردن امکانی استفاده می‌شود که روانکاری به وسیله روانساز مایع وجود ندارد و یا مقرون به صرفه نیست.

 

اجزای گریس

گریس از ترکیب روغن، ضخیم کننده و افزودنی تولید می‌شود که روغن پایه و افزودنی‌ها جزء مواد اصلی در فرمول آن می‌باشند. ضخیم کننده‌ها که معمولا به آن اسفنجی هم گفته می‌شود روانکننده را داخت خود نگه می‌دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد پس با ما در بازرگانی اویل پاسارگاد همراه باشید.

روغن پایه: بیشتر این ماده از روغن معدنی تشکیل شده است؛ این مدل عموما دارای پایه روغن معدنی است که از نفت مشتق شده اند. کارایی رضایت بخشی در بیشتر از کاربردهای صنعتی هستند و در دمای کم و زیاد پایداری بهتری دارند.

 

ضخیم کنند: ضخیم کننده ماده ایست که از ترکیب روغن پایه، ساختار جامد یا نیمه را تولید کرده و معمولا مدل ضخیم کننده در  این ماده مورد استفاده قرار می‌گیرد و بر پایه فلز هستند که اصطلاخا به آن صابون فلزی هم می‌گویند. این مدل صابون‌ها معمولا از خاک رس، پلی اوره، کلسیم و سدیم تشکیل شده اند. در گذشته این ماده با ضخیم کننده پیچیده تری محبوبیت بیشتری پیدا کرده است به این دلیل که تحمل آن بیشتر می‌باشد و در دمای بالاتر بیشتر دوام می‌آورد. موادی که امروزی هستند ترکیبی از صابون فلزی با یک مورد پیچیده تری تولید می‌شوند. پر کاربرد ترین گریس بر مبنا لیتیوم تولید می‌شود؛ از این رو به آن گریس لیتیومی گفته می‌شود. این مدل از ترکیب  صابون معمولی و اسید آلی کم مولکولی تشکیل شده است.

افزودنی: افزودنی همان طور که از نامش مشخصی است معمولا نقش چندین گریس روان کننده را دارد. افزودنی در گام اول سبب شده تا خواص نامطلوب مواد کم شود و همین طور خواص جدیدی که بدرد بخور است در آن ایجاد شود و بیشتر برای این استفاده می‌شود که از اکسیداسیون و زنگ زدن جلوگیری شود.

 

کارایی گریس

گریس از آن جایی که ویژگی و مزایایی دارد که مدل‌های متفاوت روغن مثل روغن گیربکس، روغن موتور و روغن ترمز آن‌ها را ندارد کارایی زیادی دارد؛ به عنوان مثال، گریس در ماشین آلات صنعتی به وفور کارایی دارد و در مدت زمان بیشتری ذخیره می‌شوند. ماشین آلاتی روانکاری روی آن‌ها جواب نمی‌دهد، گریس با کیفیت بالا در آن‌ها به کار می‌رود؛ این مسئله در بیشتر موتورهای الکتریکی و گیربکسی دیده می‌شود. ضمنا ماشین آلاتی که تحت شرایطتی مثل فشار و دمای بالا، بار شوک یا سنگین هستند این ماده برای آن‌ها کارایی دارد.

 

مزایای روانکاری با استفاده از این مشتق نفتی

زمانی که شما از این ماده برای روانکاری کردن استفاده کنید یک سری ویژگی‌ها دارد که عبارتند از: قابلیت ماندگاری بالا، این ماده معمولا در محل باقی می‌ماند.

استفاده آسان و کم کردن تعداد دفعات روانکاری، آببندی گریس و راحتی استفاده اشاره کرد.

 

انواع گریس

گریس‌ها هم به مدل‌های گوناگونی تقسیم می‌شوند که هر کدام دارای یک سری ویژگی متفاوتی هستند که عبارتند از:

  • گریس کلسیم
  • گریس لیتیم
  •  سدیم
  •  آلومینیوم
  •  پلی اوره
ویژگی‌های این مشتق نقتی که اهمیت دارند:
  • پایداری فشار مکانیکی
  • قابلیت پمپاژ
  • مقاومت در مقابل شکسته شدن
  • رنگ
  • بیشترین و کمترین دمای مجاز عملیاتی

 

معایب این مشتق نفتی

مزایا و معایب مکمل هم دیگر هستند ماده ای خوب است که ویژگی آن بیشتر از عیب آن باشد. این ماده مانند هر ماده ی دیگری که یک عالمه یژگی و مزایا دارد؛ دارای یک سری معایبی هم هست؛ به عنوان مثال این ماده دستگاه‌ها را در زمان کارکردن خنک نمی‌کند و همین طور دستگاه گرم می‌ماند. از طرفی روغن با توجه به کارایی که دارد در مجاری دستگاه نفود پیدا می‌کنند؛ اما این مشکل برای این ماده یک نقطعه ضعف می‌باشد. ضمنا روغن با توجه به نگهداری در انبارها کارایی بیشتری پیدا می‌کنند. البته لازم به ذکر است که مزایا گریس آن قدر زیاد هست که معایب آن در زمان استفاده و به کار گرفتن این ماده اصلا به چشم نمی‌آید.

 

بازرگانی اویل پاسارگاد
راه اندازی کلیه خطوط تولید انواع گریس
صفر تا صد تا تولید مرغوب ترین کیفیت
و بسته بندی  گریس های صنعتی تا فروش و صادرات با شما خواهیم بود.خطوط تولید گریس بهترین گزینه جهت سرمایه گذاری با بالاترین درصد سود روزانه …

جهت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اشتغال در صنایع نفتی
بالاترین سطح درامد را در جهان را دارا میباشد.