پلیمرهای افزایش ویسکوزیته روغن‌ های صنعتی و روغن موتور

ویسکوزیته نام دیگر آن گرانروی است که در لغت به معنای مقاومت کردن مایعات در مقابل جریان گفته می‌شود. ویسکوزیته نقش مهمی در آب بندی روغن و میزان استفاده از آن ایفا می‌کند؛ طوری که در زمان‌های مختلف میزان حرارت، کار کردن راحت و آسان را با ماشین آلات و ابزارالات گوناگون در آب و هوای سرد مشخص می‌کند. اگر بخواهیم یک مثال ساده برای گرانروی یا ویسکوزیته بزنیم باید بگوییم که گرانروی آب کم است در صورتی که ویسکوزیته روغن بالا هست. امروزه یکی از کارهایی مقرون به صرفه و رایج که برای بالا بردن روغن موتور انجام می‌دهند به کار بردن از مواد پلیمری می‌باشد. مواد پلیمری تاثیر زیادی روی گرانروی روغن موتور دارند. در ادامه با انواع پلیمری‌هایی که برای روغن صنعتی و روغن موتور به کار می‌روند معرفی خواهیم کرد پس با ما در بازرگانی پاسارگاد همراه شوید.

 

پلیمر چیست

پیش از آن که بخواهیم درباره پلیمرهای افزایش ویسکوزیته روغن صنعتی و روغن موتور صحبت کنیم بهتر است نگاهی به ماهیت پلیمر بیاندازیم. پلیمر به نوعی درشت مولکول گفته می‌شود که از یک سری واحدهای تکرار شونده ساخته شده است. پلیمرها به دو دسته‌ی طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شوند. ساختار پلیمرها به این صورت است که اغلب آن‌ها از هیدروکربن تشکیل شده اند که اتم کربن آن‌ها زنجیره‌ای بلند است که در ستون محوری قرار دارد و به آن پلیمر می‌گویند. پلیمرها امروزه نقش مهمی در شیمی و ساخت مواد صنعتی دارند؛ طوری که یکی از گرایش‌های رشته دانشگاهی شیمی و مهندسی شیمی اختصاص به آن دارد.

 

بررسی اتیلن پروپیلن دی ان مونومر (EPDM)

اتیلن پروپیلن دی ان مونور که به اختصار EPDM نامیده می‌شود یکی از موادی است که برای ساختن محصولات گوناگونی به کار می‌رود.  اتیلن پروپیلن دی ان مونومر ویژگی‌ و شاخص‌های مختلفی دارد که از مهم ترین آن می‌توان به بالاترین مقاومت در بین لاستیک‌ها اشاره کرد؛ در واقع EPDM به خاطر همین ویژگی و ترکیبی بودن آن برای تولید محصولات صنعتی و خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. EPDM در بین طبقه بندی استانداردهای ASTM در بخش M قرار می‌گیرد. این گروه دارای الاستومرهایی است که ( الاستومر به پلیمری می‌گویند که دارای کشسانی و گرانروی با همدیگر است) یک زنجیره پلی اتیلن اشباع شده دارند. این پلاستیک با پلی اتیلن نیاز بسیار مشابه هست . دارای درصد بالایی از پلی اتیلن است.

 

موارد استفاده اتیلن پروپیلن دی ان مونومر

این ماده کارایی بسیار زیادی دارد. با توجه به ویژگی‌های آن مانند پایداری در دماهای بالا و پایین، رسانا بودن کم در برابر برق، مقاومت بالا در مقابل آب و بخار و … سبب شده تا صنایع خودروسازی، لوله کشی، تسمه سازی و از همه مهمتر افزودنی‌های روغن موتور استفاده شود.

 

ویژگی‌های EPDM یا اتیلن پروپیلن دی ان مونومر

  • ویستالون (Vistalon7500)
  • مونومرهای تشکیل دهنده:اتیلن، پروپیلن، دی ان
  • حلال‌های این ماده:۱و۲و۴ ـ تری کلرو بنزن (۱,۲,۴-Trichlorobenzene)، آلیفاتیک ها (Aliphatic)، آروماتیک‌ها (Aromatic) و هیدروکربن‌های هالوژنه (Halogenated Hydrocarbons)
  • دانسیته یا چگالی ماده:به دلیل ترپلیمر (Ter-Polymer) بودن می تواند از ۰٫۸۶ تا ۰٫۹۹ g/cm3 باشد.
  • دمای ذوب (Tm) بیشتر از۹۵ درجه سانتی گراد (بسته به درصد پلی اتیلن)
  • دمای انتقال شیشه‌ای (Tg): برابر ۶۰- تا ۳۳- درجه سانتی گراد (عموما ۵۴- درجه سانتی گراد ذکر می‌شود)
  • سختی (Shore A) برابر ۴۰ تا ۹۰
  • دارای ویسکوزیته بسیار عالی برای پخت انواع روغن صنعتی
  • وجود پلیمر ویستالون به صورت onگرید وoff گرید

 

 

بررسی پلیمر کلتان

برای پلیمرهای افزایش ویسکوزیته روغن‌ های صنعتی و روغن موتور، پلیمر کلتان از جمله پلیمرهای تعیین کننده برای شاخص گرانروی یا ویسکوزیته روغن صنعتی و روغن موتور است. این محصول ساخت کشور کره جنوبی می‌باشد و به سایر کشورها صادر می‌شود. پلیمر کلتان ویژگی‌های مختلفی دارد که یکی از آن قدرت غلظ کنندگی بالاست. همچنین این پلیمر دارای ویژگی‌های است که امروزه اهمیت زیادی در صنعت دارد. همان طور که می‌دانید قیمت تهیه و تولید یک محصول صنعتی بسیار بالاست، از این رو شرکت‌های سازنده در تلاشند تا موادی را تهیه کنند که هم قدرت و کیفیت مناسب داشته باشد و هم قیمت مناسب. کلتان پلیمری با کیفیت است که قیمت آن نسبت به سایر پلیمرهای مشابه مقرون به صرفه تر است. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به دو فاز نشدن آن تا دمای – ۱۹ درجه سانتی گراد اشاره کرد. این محصول را می‌توانید به قیمت مناسب و بالاترین کیفیت از بازرگانی پاسارگاد تهیه کنید.

 

پلیمر افزایش ویسکوزیته روغن

پلیمر افزایش ویسکوزیته روغن

این پلیمر ها از خانواده رابر ها یا لاستیک های خانواده اتیلن و پروپیلن میباشند که وظیفه اصلی آنها در روغن موتور  و یا روغن های صنعتی برای افزایش غلظت روغن پایه میباشد.

و میزان افزودن این مواد نسبت مستقیم با افزایش غلظت روغن دارد.

انتخاب درست پلیمر در تولید روانکارها مهم ترین عامل در مقرون بصرفه تر شدن تولید میباشد.

گروه بازرگانی اویل پاسارگاد

واردکننده تخصصی ترین افزودنی های افزایش ویسکوزیته روغن صنعتی و روغن موتور از کشورهای کره جنوبی،ایتالیا  و امریکا میباشد.

مشاوره تخصصی در مورد استفاده از نوع پلیمر و میزان مصرف بر اساس دیتا شیت محصولات
یکی از خدمات ما به مشتریان محترم میباشد.
مواد زنی مهم ترین بخش در تولید روغن میباشد.

انواع پلیمر های:
کلتان
Kelton 2450
Kelton 7450
ورسالیس
انواع دوترال
Dutral 043
Dutral 058
Dutral 059
انواع کپ
Kep 2060
Kep 270
نوردل
پی بی ار
اس بی ار
پی دی اف
پی دی اف ۱

و انواع ادتیو پلیمر مایع
موجو  میباشد.
مشاوره تخصصی رایگان