روغن پلی آلفا الفین و بررسی ویژگی های آن

 

روغن پلی آلفا الفین از جمله روغن های صنعتی پایه سننتیک است. این روغن در استفاده خودرویی و صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. روغن پلی الفا الفین که به اختصار آن را روغن PAO می خوانند یک هیدروکربن مصنوعی می باشد که بهترین ساختار هیدروکربن شاخه ای را تشکیل می دهد. روغن پلی آلفا الفین یک سری ویژگی و خصوصیات مخصوص به خودش دارد که در ادامه در وب سایت اویل پاسارگاد به آن ها اشاره خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

 

ویژگی های روغن PAO

روغن پلی الفا افین دارای ساختار حلقوی است که پیوند ان دو گانه، گوگرد، اجزای نیتروژن یا هیدروکربن مومی نمی باشد. نبود این ساختارها سبب شده تا یک روغن پایه ناقطبی با وجود ویسکوزیته بالا به عنوان مثال ۱۳۰، روانکاری خیلی خوبی در دمای پایین داشته باشد. پایداری اکسیداسیون مناسب و همین طور کارایی بالا با روغن های معدنی و رنگ هایی که عموما در سیستم روغن وجود دارد بسیار عالیست. همچنین ساختار کنترل کننده آن ها سبب شده تا PAO آن ها دارای هیدروکربن سبک و فرار نباشد. این ویژگی باعث شده تا نوسانات آن ها کم شود و همین طور نقطه فلاش بیشتر شود.

 

کارایی روغن پلی آلفا الفین

روغن پلی الفا الفین با توجه به این که در مایعات خودرو و همین طور روغن هیدرولیک، دنده ای و روانکار بلبرینگ به کار گرفته می شود در فضاهای خیلی سرد و گرم هم کاربرد دارد. معمولا روغن پلی الفا پلین در دستگاه های مختلف به خوبی کار می کند؛ طبق تجارب عموما در کمپرسورهایی که دمای بالا دارد به خوبی کار نکرده چون که رسوب دارد و اختلال ایجاد آورده است. به صورت خلاصله این روغن در موارد زیر کارایی دارد:

 • روغن موتور
 • روغن دنده
 • روغن تحمل کننده
 • روغن کمپرسور
 • گریس با دمای بالا

 

اطلاعات بدرد بخور درباره روغن پلی آلفا الفین

یک سری مواردی هستند که بهتر است آن ها را درباره هر ماده ای و یا روغنی بدانید درباره این روغن در سال ۱۹۳۰ توسعه پیدا کرده است و در سال ۱۹۷۰ اولین روغن موتور تجاری بوده است. همچنین روغن PAO از گاز اتلین تولید شده که به نفت خام وابسته می باشد و مقاومت خیلی خوبی در دماهای بالاتر از روغن معدنی دارد. ضمنا

روغن PAO فرار پایین ترین نسبت به روغن معدنی دارد و همین طور کمتر قابل اشتعال است و نقطه فلاکس آن بیشتر می باشد. البته لازم به ذکر است این روغن روانکاری کمتری نسبت به روغن معدنی دارد.

 

ایرادات روغن PAO

هر روغنی یا هر ماده ای به صورت کلی دارای یک سری ویژگی های مثبت و همین طور یک سری ویژگی های منفی است. روغن PAO هم از این قاعده مستثنی نیست. روغن پلی آلفا الفین دارای مقاومت کمی در مقابل آتش است و همین طور تجزیه زیست پذیری آن هم نمره کمی می گیرد. ضمنا ایراد دیگری که برای این روغن وجود دارد کاهش مهر و موم کردن و همین طور حل کردن مواد افزودنی روغن می باشد.

 

روغن پلی آلفا الفین در یک نگاه

 

ویژگی های این روغن

 • شاخص ویسکوزیته مناسب
 • مقاومت اکسیداتیو حرارتی خوب
 • نوسانات پایین
 • خواص جریان خوب در دماهای کم
 • سمی نبودن
 • سازگاری بالا با روغن های معدنی

 

ایرادات روغن PAO

 • خطر انقباض مهر و موم
 • حلالیت محدود افزودنی مواد
 • زیست پذیری کم
 • هزینه بالا

 

معرفی بازرگانی اویل پاسارگاد

بازرگانی اویل پاسارگاد فرمولاسیون تولید وبلندینگ انواع روانکارصنعتی و خودرویی با انتقال دانش فنی جهت تولید و برندینگ، راه اندازی کارخانجات تولید انواع روغن پایه وانواع روغن موتورو کلیه روانکارهای صنعتی از قبیل انواع روغن هیدرولیک صنعتی و خودرویی، انواع واسگازین صنعتی و خودرویی فرمولاسیون بروز همگام با برترین برندهای معتبر طراحی و ساخت پالایشگاه و پالایشکده به سفارش مشتریان محترم قابل اجرا میباشد. ما در مجموعه اویل پاسارگاد صفرتاصد تولید انواع روانکارها +فرمولاسیون وساخت دستگاه و بسته بندی و تامین مواد اولیه و برندینگ و فروش با مجموعه ما میباشد .سرمایه گذاری در زمینه تولید فرآورده های نفتی و تولید روغن موتور و تولید روغن صنعتی یکی بهترین و پرسودترین تولیدات با مشتریان صادراتی میباشد که علاوه بر بازار داخلی بسیار گسترده بازار صادرات به کشورهای همسایه چون صادرات به عراق،صادرات به افغانستان ،صادرات به ارمنستان، صادراتوبه ترکیه،صادرات به افریقا،صادرات به کنیا،صادرات به هند و کشورهای آسیای شرقی جهت صادرات انواع گریس به هندوستان و انواع روغن موتورو روغن ترمز به کشور عراق و صادرات انواع محصولات خودرویی