روغن ترمز و انواع آن

روغن ترمز از جمله محصولات پر کاربرد در ماشین محسوب می شود. این مدل روغن سبب می شود تا تصادف نشود و همین طور مدل های مختلفی دارد که هر یک از آن ها دارای یک ویژگی خاص و منحصر به فردی هستند که در ادامه به هر کدام اشاره خواهیم کرد پس با اویل پاسارگاد همراه باشید.

 

انواع روغن ترمز خودرو

روغن ترمز به صورت کلی به سه دسته آبی، زرد و سبز تقسیم می شود. این روغن ها با توجه به نقطه جوشی که دارند در جاهای متفاوت استفاده می شوند و هر کدام یک سری کارایی مخصوص به خودشان را دارند.

به عنوان مثال روغن زرد و آبی با هم دیگر متفاوت هستند و در فصل های مختلفی از سال مورد استفاده قرار می گیرند. روغن زرد بیشتر برای زمان هایی کارایی دارد که هوا گرم است؛ چون که ساختار آن طوری طراحی شده است که از گرم شدن بیشتر از حد موتور و جوش آمدن آن جلوگیری می کند. در صورتی روغن آبی ویژگی های متفاوتی دارد.

 

روغن با کیفیت چه ویژگی هایی دارد

روغن ترمز در خودرو به روانکاری و تمیزکاری در بخش موتور می پردازد. روغن ترمز از مواد نفتی تولید شده و در پالایشگاه ها فرآوری می شود. میزان کیفیت روغن ترمز تاثیر زیادی در موتور دارد؛ اگر روغن ترمز خوب و مرغوب نباشد روی کارایی موتور تاثیر منفی می گذارد. از این رو روغن با کیفیت باید یک سری ویژگی ها داشته باشد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

این روغن که کیفیت بالا دارد، میزان غلظت آن زیاد است و همین امر سبب می شود تا استهلاک ماشین را کم کند. همچنین روغن ترمزی که کیفیت بالا دارد باید مدت زمان مناسبی عوض شود. هر چه سطح کیفی آن بالاتر باشد زمان عوض کردن آن هم بالاتر می شود. ضمنا روغن ترمز باید در فصل گرما به خوبی کار کند و در زمستان هم مقاومت بالایی داشته باشد.

 

چگونه روغن مناسب انتخاب کنیم

با توجه به نکات گفته شده دریافتیم که این روغن مانند روغن موتور تا چه اندازه اهمیت دارد. برای این که بتوانید روغنی مناسب با کارایی بالا تهیه کنید باید یک سری عوامل را در نظر داشته باشید که عبارتند از:

  • سعی کنید تا این روغن را با بسته بندی مناسب تهیه کنید و روی آن علامت استاندارد را بررسی کنید.
  • در زمان خرید به تاریخ تولید و مصرف آن توجه کنید.
  • ظاهر محصول باید خوب و ثابل قابول باشد
  • به وارداتی بودن آن هم اهمیت دهید چون که معمولا کیفیت خوبی دارند.

 

روغن را باید عوض کرد یا خیر؟

روغن ترمز چه آبی باشد چه زرد موادی است که در معرض گرما و فشار قرار دارد و باید پس از مدتی استفاده تعویض شود؛ چون که این قابلیت را ندارد که همیشه بتواند کیفیت خودش را در عوامل تاثیر گذار مثل دما حفظ کند. شما شاید با جملاتی مثل این که این روغن نیازی به عوض کردن ندارد مواجه شوید و باید فقط در زمانی که از اندازه آن کم می شود عوضش کنید؛ اما این فرضیه نادرست است؛ چون که تعویض روغن ترمز باید هواگیری شود و به حوصله نیاز دارد و رانندگان معمولا حوصله این کار را ندارند به همین دلیل پیشنهاد می شود که روغن ترمز سالی دو بار عوض شود تا تاثیر منفی روی ماشین نداشته باشد.

 

چگونه روغن آبی را از زرد شناسایی کنیم

یکی از متداول ترین روش ها برای این که بتواند روغن ها را از هم دیگر شناسایی کنید این است که به دفترچه راهنمای آن بروید و آن را بخوانید چون که در آن جا از نظر استانداردهای موجود، روغن ها را طبقه بندی می کنند. اما اگر نمی خواهد به سراغ دفترچه راهنما بروید یا آن را در دست ندارید. یک دستمال کاغذی ور دارید و آن را داخل روغن مخزن تمرکز ببرسید تا رنگی که در سیستم به کار رفته است را پیدا کنید. اگر این کار هم برای شما سخت است به سراغ درب مخزن روغن بروید در آن مدل روغن و توضیحات آن نوشته شده است.

 

معرفی بازرگانی اویل پاسارگاد

راه اندازی کارخانجات تولید انواع روغن پایه و انواع روغن موتورو کلیه روانکارهای صنعتی از قبیل انواع روغن هیدرولیک صنعتی و خودرویی، انواع واسگازین صنعتی و خودرویی فرمولاسیون بروز همگام با برترین برندهای معتبر طراحی و ساخت پالایشگاه و پالایشکده به سفارش مشتریان محترم قابل اجرا میباشد. ما در مجموعه اویل پاسارگاد صفرتاصد تولید انواع روانکارها +فرمولاسیون وساخت دستگاه و بسته بندی و تامین مواد اولیه و برندینگ و فروش با مجموعه ما میباشد .سرمایه گذاری در زمینه تولید فرآورده های نفتی و تولید روغن موتور و تولید روغن صنعتی یکی بهترین و پرسودترین تولیدات با مشتریان صادراتی میباشد که علاوه بر بازار داخلی بسیار گسترده بازار صادرات به کشورهای همسایه چون صادرات به عراق،صادرات به افغانستان ،صادرات به ارمنستان، صادراتوبه ترکیه،صادرات به افریقا،صادرات به کنیا،صادرات به هند و کشورهای آسیای شرقی جهت صادرات انواع گریس به هندوستان و انواع روغن موتورو روغن ترمز به کشور عراق، صادرات انواع محصولات خودرویی