روغن برایت استاک چیست

روغن برایت استاک در کنار روغن ترمز و سایر روغن‌ها محبوب است و یکی از روغن‌های پایه به شمار می‌رود. روغن پایه گروه I روغن حلال SN بوده یا برایت استاک است که به آن BS هم گفته می‌شود. این مدل روغن کارایی خیلی خوبی که دارد سبب شده تا از آن در ساخت روانکار و افزودنی‌ها استفاده شود. پیش از آن که بخواهیم به این روغن نگاهی بیاندازیم بهتر است ابتدا به سراغ روانکارها برویم.

 

آشنایی با روانکار

روانکار به ماده ای می‌گویند که برای کم کردن میزان اصطکاک بین سطح‌های ثابت و متحرک مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌توان آن را در گروه گریس قرار داد. در یک مدل ساده روانکار یک مدل روشی است که برای ممانعت از اصطکاک و ایجاد سایش روی سطوح گوناگونی کارایی دارد. زمانی که روانکار استفاده شود؛ انرژی دستگاه بیشتر شده، مصرف انرژی کم تر شده و همین طور قطعات در برابر خوردگی محافظت خواهد شد و تنش و ضربه را تا حد الامکان کاهش می‌دهد. روانکار انواع و اقسام گوناگونی دارد که از پر کاربردترین آن‌ها می‌توان روانکار گازی، روانکار مایع، گریس، روانکار جامد و … اشاره کرد که هر یک از آن‌ها دارای یک سری ویژگی‌های گوناگونی دارند که در جاهای مختلف استفاده می‌شوند.

 

آشنایی بیشتر با روغن برایت استاک

حلال روغن‌هایی که در پایه گروه I قرار دارند با یک فرایند پالایش بسیار ساده عملیات تصفیه شدن آن‌ها انجام می‌شود؛ از این رو این مدل روغن‌ها قیمت پایینی در بازار دارند. برای روغن‌هایی که پایه بدون حلال هستند؛ علمیات پالایش کردن به این صورت انجام می‌شود که پس از انجام فرآیند تقطیر خلا روی نفت خام، استخراج حلال و موم زدایی حلال صورت می‌گیرند.

روغن برایت استاک تحت تاثیر فرآیند تکمیلی قرار دارند. در این مدل روغن بیشتر در معرض گاز هیدروژن با دما و فشار بالا است تا پیوندهای مولکوی بین آن‌ها بشکند و رادیکال خارج گردد. به این صورت تکمیل آبی به اندازه عملیات هیدروژنی یا شکست هیدروژنی قدرت ندارد و این واکنش‌ها در پالایش کردن گروه II و III کاربرد دارد.

روغن‌هایی که پایه گروه آن‌ها هست بیشتر از روغن‌های پایه گروه II پالایش می‌گردد و عملیات شکست آن‌ها با شدت بالاتری صورت می‌گیرد یعنی دما و فشار بالاتری دارد. هدف از طراحی این فرآیند دسترسی داشتن به روغن پایه خالص تر می‌باشد که بیشتر به آن‌ها هیدروکربن ترکیبی گفته می‌شود. به کار گرفتن از روغن نفتنی جایگزین روغن پارافینی برای تولید کردن روغن برایت استاک بیشتر بیشتر می‌شود؛ این مدل روغن پایه کمتری دارد و هزینه‌های تولید روانکار را کم می‌کند و مقرون به صرفه است.

 

کاربرد روغن برایت استاک

روغن برایت استاک از جمله محصولات جانبی پالایش نفت خام می‌باشد که نکته ای که درباره آن جالب است گرانروی بالای آن می‌باشد که در عملیات پالایش نفت خام ساخته می‌شود. روغن برایت استاک کارایی خیلی زیادی دارد به خصوص برای مواردی که به روغن با گرانروی بالا نیاز دارند. روغن برایت استاک در روغن موتور، افزودنی و روغن دنده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

معرفی بازرگانی اویل پاسارگاد

بازرگانی اویل پاسارگاد فرمولاسیون تولید وبلندینگ انواع روانکارصنعتی و خودرویی با انتقال دانش فنی جهت تولید و برندینگ، راه اندازی کارخانجات تولید انواع روغن پایه وانواع روغن موتورو کلیه روانکارهای صنعتی از قبیل انواع روغن هیدرولیک صنعتی و خودرویی، انواع واسگازین صنعتی و خودرویی فرمولاسیون بروز همگام با برترین برندهای معتبر طراحی و ساخت پالایشگاه و پالایشکده به سفارش مشتریان محترم قابل اجرا میباشد. ما در مجموعه اویل پاسارگاد صفرتاصد تولید انواع روانکارها +فرمولاسیون وساخت دستگاه و بسته بندی و تامین مواد اولیه و برندینگ و فروش با مجموعه ما است.

سرمایه گذاری در زمینه تولید فرآورده های نفتی و تولید روغن موتور و تولید روغن صنعتی یکی بهترین و پرسودترین تولیدات با مشتریان صادراتی می باشد. علاوه بر بازار داخلی بسیار گسترده بازار صادرات به کشورهای همسایه چون صادرات به عراق،صادرات به افغانستان ،صادرات به ارمنستان، صادراتوبه ترکیه،صادرات به افریقا،صادرات به کنیا،صادرات به هند و کشورهای آسیای شرقی جهت صادرات انواع گریس به هندوستان و انواع روغن موتورو روغن ترمز به کشور عراق ،صادرات انواع محصولات خودرویی.