خرید و فروش گازوئیل

امروزه خیلی از دستگاه‌ها با استفاده از سوخت کار می‌کند، سوخت به جزئی جدایی ناپذیری از کشورهای توسعه یافته و نیافته تبدیل شده است. اگر درباره سوخت‌های موجود تحقیق کرده باشید حتما با نام گازوئیل مواجه شده‌اید. گازوئیل یکی از سوخت‌های پرکاربرد است که هیدروکربن آن بین c14-c20  و حتی c25 می‌باشد. در این مقاله در وب سایت بازرگانی پاسارگاد به بررسی گازوئیل و خرید و فروش آن می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

 

موارد تشکیل دهنده گازوئیل

هر ماده شیمیایی یک سری مواد را شامل می‌شود که گازوئیل معمولا از سه دسته مواد آروماتیک، نفتنیک و پارافینیک تشکیل شده است که نقطه اشتعال آن ۵۴ c و بیشترین نقطه ریزش آن ۰ C است.

 

کاربرد گازوئیل

گازوئیل عموما در موتورهای دیزلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. موتور دیزلی مدلی از موتورهای درون سوز می‌باشد که طی آن از چرخه دیزل برای حرکت دادن و جابه جا کردن انجام می‌شود. این موتور با سایرین تفاوت دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کار بردن احتراق در اثر تراکم می‌باشد. که در این مدل موتورها عموما انفجاری وجود ندارد؛ چرا که ترکیب سوخت و هوا در اثر تراکم زیاد، متراکم شده و دور این موتورها را تنظیم می‌کند که فرآیند آن بدون جرقه زدن می‌باشد.

 

ساختار گازوئیل

گازوئیل یکی از مواد سوختی خیلی مهم است که از فرآورده‌های میان تقطیر پالایشگاهی به دست می‌آید. دامنه تقطیری این سوخت از ۱۵۰ الی ۳۸۵ درجه سلسیوس است. این سوخت دارای ترکیبات هیدروکربنی می‌باشد که بیشتر کارایی مناسبی در موتورهای احتراق داخلی دارد. شاید برایتان جالب باشد گازوئیل به رنگ زرد کهربایی است.

 

نحوه فرآوری گازوئیل

گازوئیل با استفاده از روش‌های مختلف به دست می‌آید که از پر کاربردترین آن می‌توان به تقطیر جز به جز نفت مازوت اشاره کرد. البته لازم به ذکر است روش‌های گوناگون دیگری هم برای به دست آوردن این سوخت است که عبارتند از: گاز به مایع؛ زیست توده به مایع و زیست دیزل.

 

تفاوت گازوئیل با بنزین

در کنار گازوئیل همیشه نام بنزین شنیده می‌شود؛ بیشتر افراد به اشتباه به اشتباه گازوئیل را با بنزین شبیه می‌دانند در صورتی که از این دو از نظرهای گوناگونی با هم دیگر تفاوت دارند که برخی از آن‌ها به شرح ذیل هستند:

 

میزان جوش

گازوئیل و بنزین ترکیبات مختلفی با هم دیگر دارند که با توجه به ترکیب خاص هر کدام از آن‌ها، نقطه جوش خاص و مطمئنی وجود ندارد. برای بنزین اگر بخواهیم میزان جوش آن را بیان کنیم باید عدد ۲۰ تا ۱۵۰ سانتی گراد را در نظر بگیریم و برای گازوئیل عدد ۳۷ تا ۴۵۰ درجه سانتی را داشته باشیم.

 

اهمیت گازوئیل در کشورها

گازوئیل در کشورهای توسعه یافته اهمیت بسیار زیادی دارد، بخاطر این که این مدل سوخت عموما با بنزین مقایسه می‌شود که سوخت اصلی خیلی از ماشین‌ها و وسایل‌های کاربردی است. در صورتی که گازوئیل و بنزین با هم دیگر متفاوت هستند و گازوئیل از نظر محتویات انرژی که داخل آن هست، بهتر از بنزین می‌باشد و همین طور گرانروی آن بیشتر از بنزین است. به دلیل ویژگی‌های گازوئیل استفاده از رونق بیشتری پیدا کرده است و شرکت‌های بزرگی در سراسر جهان وجود دارند که به خرید و فروش گازوئیل می‌پردازند. بسیاری از شرکت‌ها در کشور خودمان به صادرات گازوئیل از ایران به عراق و افغانستان، ارمنستان و پاکستان می‌پردازند.

 

نقطه اشتعال زایی

نقطه اشتعال یکی از عبارت‌هایی است که درباره سوخت‌‌ها اهمیت زیادی دارد. شاید خیلی از افراد با مفهوم نقطعه اشتعال آشنایی نداشته باشند، نقطه‌ی اشتعال به حداقل دمایی می‌گویند که سوخت در آن حالت می‌تواند احتراق کند. در این دما برای اشتعال زایی به یک شعله نیاز است. نقطه اشتعال گازوئیل ۵۲-۹۶ است و این دما برای بنزین -۴۳ درجه سانتی گراد می‌باشد.

 

خرید و فروش گازوئیل

گازوئیل سوخت پر کاربرد است خیلی از کشورها در سراسر دنیا از به خرید گازوئیل می‌پردازند. گازوئیل به دلیل این که امروزه روی تولید آن تمرکز بیشتری می‌شود، به همین دلیل قیمت آن کمتر از بنزین است. خرید و فروش گازوئیل رونق زیادی دارد و کشورهایی مثل ایران به صادرات و واردات گازوئیل می‌پردازند.

 

خرید و فروش گازوئیل بازرگانی اویل پاسارگاد

بازرگانی اویل پاسارگاد با سال‌ها سابقه در حوزه تهیه و تامین تمامی محصولات و فرآورده‌های پالایشگاهی فعالیت می‌کند. این مجموعه با بهره‌گیری از پرسنل با تجربه در حوزه خرید و فروش گازوئیل و صادرات گازوئیل به کشورهایی عراق، ارمنستان، افغانستان، ترکیه، کنیا، هند و آذربایجان می‌پردازد.

 

محصولات بازرگانی اویل پاسارگاد به صورت کلی عبارتند از:

انواع حلال

انواع الکل

تمامی پلیمرها

بنزین صادراتی اکتان ۹۵

گازوئیل صادراتی

هیدروکربن‌های سنگین و سبک

مازوت و قیر

نفت سفید و انواع حلال ۴۰۲ و وایت اسپرایت